Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR
Z naší produkce
Rozhledna ŠpulkaRozhledna Špulkaražba č. 509Rozhledna Špulka
Symbol mikroregionu CHOPOS. Celý projekt Rozhledna Špulka s naučnou stezkou vznikl ve spolupráci 21 obcí a mnoha partnerů na vrchu Březák u Lbosína.
Zoopark zájezd rysZoopark zájezd rysražba č. 508Zoopark zájezd rys
Rodinná zoo Zoopark Zájezd je na stejnojmenné malé vesnici mezi Kladnem a Prahou, hned vedle Okoře. Chováme takřka 100 druhů exotických a domácích zvířat.
Hrčava - Hrčavské MuzeumHrčava - Hrčavské Muzeumražba č. 507Hrčava - Hrčavské Muzeum
Bývalá dřevěná Masarykova škola z roku 1924 od roku 1978 (po postavení nové školy z dřevěných panelů) slouží jako mateřská škola. Do roku 2004 sloužila zároveň jako mateřská škola v přírodě.
Hrčava - kaplička Panny Marie LurdskéHrčava - kaplička Panny Marie Lurdskéražba č. 506Hrčava - kaplička Panny Marie Lurdské
Obec na rozhraní tří států - Česka, Polska a Slovenska je pro svou jasnou a pročeskou vyhraněnost předchozích generací nazývaná malou Prahou. V obci se nachází dřevěný kostelík sv.Cyrila a sv. Metoděje. Na svátek věrozvěstů se v Hrčavě koná každoročně velká pouť.
Muzeum Zlín - TatraplánMuzeum Zlín - Tatraplánražba č. 505Muzeum Zlín - Tatraplán
Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně má pro stálé expozice ve 14|15 Baťově institutu vyhrazeno celé 3. nadzemní podlaží. Expozice Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost představuje historii firmy Baťa od jejího založení v roce 1894 až do znárodnění československé části koncernu po druhé světové válce.
Zámek Kroměříž - Květná zahrada - KamélieZámek Kroměříž - Květná zahrada - Kamélieražba č. 504Zámek Kroměříž - Květná zahrada - Kamélie
Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Dnes je prakticky jediným představitelem takto komponovaného celku v Evropě. Její hlavní část byla vybudována podle projektu císařského architekta Giovanni Pietro Tencally mezi léty 1665–1675.
Muzeum MHD PrahaMuzeum MHD Praharažba č. 503Muzeum MHD Praha
V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v hlavním městě České republiky. Stálou expozici „Muzea městské hromadné dopravy v Praze“ otevřel v květnu 1993 Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost.
KunoviceKunoviceražba č. 502Kunovice
Kunovice leží na řece Olšavě, v těsném sousedství Uherského Hradiště a nedaleko oblíbeného cíle turistů – Baťova kanálu. Město je známé zejména díky výrobě letadel – slavná L 410, jejíž výroba byla v Kunovicích obnovena, létá doslova po celém světě.
   
Přehled české pamětní ražby
Přehled české pamětní ražby
V síti CMQC je vyraženo
511 ks
98 ks
37 ks
27 ks
8 ks
8 ks
8 ks
7 ks
4 ks
Ostatní: 132 ks
Lanovky a vrcholy: 85 ks
Zoo a tématické parky: 84 ks
Zámky: 83 ks
Hrady: 73 ks
Města: 69 ks
Církevní památky: 68 ks
Muzea: 57 ks
Restaurace a pivovary: 42 ks
Památníky: 13 ks
Z cestovatelských kronik našich sběratelů
Děčínský Sněžník
100%
 
 
17. března 2013, forminka

Děčínský Sněžník

Cestou dolu jsme jeli celá rodina na sáňkách.
 
Zámek SychrovZámek Sychrov Zámek Slavkov u BrnaZámek Slavkov u Brna Zámek TřeboňZámek Třeboň Stará Bystrica -  Slovenský orlojStará Bystrica -  Slovenský orloj
 

Vítejte na stránkách oficiálních pamětních ražeb CMQC. Najdete zde přehledný katalog pamětních ražeb, ale i mnoho užitečných informací a tipů o zajímavých místech s ražbou CMQC. Budeme rádi, když se budete u nás inspirovat KAM VYRAZIT

Dovolte nám vysvětlit rozdíl mezi pojmy oficiální pamětní ražba, mince, medaile, žeton a ražba. Z počátku naší existence jsme používali slovo mince, pamětní mince, oficiální pamětní mince, případně pamětní „mince“, to vše z důvodu, že jsme se domnívali (někteří se stále domníváme), že slovo mince vystihuje náš záměr vytvářet kvalitní ražený suvenýr v mincovní kvalitě pro turisticky zajímavá místa.

Samozřejmě, že mince musí mít nominální hodnotu a především právo emise mincí na našem území má jen Česká národní banka. Při slově medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za vítězství. Tímto tedy ještě jednou, nerazíme mince, ale oficiální pamětní ražby CMQC.

Další často kladenou otázkou je, co znamená slovo oficiální. V případě oficiálních pamětních ražeb CMQC se jedná o to, že všechny ražby jsou schváleny majiteli, či provozovateli daného místa a jsou na všech místech k dostání přímo na objektu.

V neposlední řadě dostáváme dotazy, co vlastně znamená CMQC. Ve volném překladu jde o zkratku z latinského textu Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, což znamená "společenství vydávající medaili jež ověřuje kvalitu".

 

Závěrem, my razíme, Vy vyražte!

Mička David, Ing. - idatabaze.czDárkové zboží - idatabaze.cz