Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR
novinky v naší produkci
ražba č. 431
ražba č. 430
ražba č. 429
Svatováclavská Rotunda Praha ZOO Ostrava Planetárium Ostrava
Psal se rok 2014. Od objevení jednoho z nejvýznamnějších nálezů posledního století na území Prahy uplynulo bezmála 10 let ... Ostravská Zoo, to je příroda na dosah. Velká Zoo s mnoha zvířaty a velkou botanickou zahradou. Planetárium je součástí Hornicko-geologické fakulty VŠB-TU Ostrava. Školám i široké veřejnosti nabízí audiovizuální pořady ...
Více informací Více informací Více informací
 
z cestovatelských kronik našich sběratelů
 
(6. 8. 2013, jindrich)
Třeboň je hezka a stojí zato se projít po jejích pamatkach
DALŠÍ PŘÍBĚHY
90%
 
 

Vítejte na stránkách oficiálních pamětních ražeb CMQC. Najdete zde přehledný katalog pamětních ražeb, ale i mnoho užitečných informací a tipů o zajímavých místech s ražbou CMQC. Budeme rádi, když se budete u nás inspirovat KAM VYRAZIT

Dovolte nám vysvětlit rozdíl mezi pojmy oficiální pamětní ražba, mince, medaile, žeton a ražba. Z počátku naší existence jsme používali slovo mince, pamětní mince, oficiální pamětní mince, případně pamětní „mince“, to vše z důvodu, že jsme se domnívali (někteří se stále domníváme), že slovo mince vystihuje náš záměr vytvářet kvalitní ražený suvenýr v mincovní kvalitě pro turisticky zajímavá místa.

Samozřejmě, že mince musí mít nominální hodnotu a především právo emise mincí na našem území má jen Česká národní banka. Při slově medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za vítězství. Tímto tedy ještě jednou, nerazíme mince, ale oficiální pamětní ražby CMQC.

Další často kladenou otázkou je, co znamená slovo oficiální. V případě oficiálních pamětních ražeb CMQC se jedná o to, že všechny ražby jsou schváleny majiteli, či provozovateli daného místa a jsou na všech místech k dostání přímo na objektu.

V neposlední řadě dostáváme dotazy, co vlastně znamená CMQC. Ve volném překladu jde o zkratku z latinského textu Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, což znamená "společenství vydávající medaili jež ověřuje kvalitu".

 

Závěrem, my razíme, Vy vyražte!

Mička David, Ing. - idatabaze.czDárkové zboží - idatabaze.cz