Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR
novinky v naší produkci
ražba č. 419
ražba č. 418
ražba č. 417
Zoo Ostrava - pavilon evoluce ZOO Ostrava - Kukang ZOO Ostrava - lev indický
V Pavilonu evoluce můžete poodhalit evoluci na příkladu života v západní Africe. Moderní chovatelský komplex se stal domovem pro ... V roce 2014 se Zoo Ostrava zapojila do dalšího záchranného programu, který nese název The Kukang Rescue Program ... Lev indický je jediným přežívajícím lvem v Asii a zároveň jedním z nejvíce ohrožených poddruhů. Kdysi žil v celé západní Asii, ...
Více informací Více informací Více informací
 
z cestovatelských kronik našich sběratelů
 
(13. 4. 2012, Stenly)
Tak jsme ze Slávkou a rodiči vyrazily na víkend do Barcelony, počasí nám vyšlo, kolem 23 C ale nepříjemně foukalo, ale
DALŠÍ PŘÍBĚHY
100%
 
 

Vítejte na stránkách oficiálních pamětních ražeb CMQC. Najdete zde přehledný katalog pamětních ražeb, ale i mnoho užitečných informací a tipů o zajímavých místech s ražbou CMQC. Budeme rádi, když se budete u nás inspirovat KAM VYRAZIT

Dovolte nám vysvětlit rozdíl mezi pojmy oficiální pamětní ražba, mince, medaile, žeton a ražba. Z počátku naší existence jsme používali slovo mince, pamětní mince, oficiální pamětní mince, případně pamětní „mince“, to vše z důvodu, že jsme se domnívali (někteří se stále domníváme), že slovo mince vystihuje náš záměr vytvářet kvalitní ražený suvenýr v mincovní kvalitě pro turisticky zajímavá místa.

Samozřejmě, že mince musí mít nominální hodnotu a především právo emise mincí na našem území má jen Česká národní banka. Při slově medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za vítězství. Tímto tedy ještě jednou, nerazíme mince, ale oficiální pamětní ražby CMQC.

Další často kladenou otázkou je, co znamená slovo oficiální. V případě oficiálních pamětních ražeb CMQC se jedná o to, že všechny ražby jsou schváleny majiteli, či provozovateli daného místa a jsou na všech místech k dostání přímo na objektu.

V neposlední řadě dostáváme dotazy, co vlastně znamená CMQC. Ve volném překladu jde o zkratku z latinského textu Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, což znamená "společenství vydávající medaili jež ověřuje kvalitu".

 

Závěrem, my razíme, Vy vyražte!

Mička David, Ing. - idatabaze.czDárkové zboží - idatabaze.cz