Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR

„GOSPEL – EVANGELIUM JAKO DOBRÁ ZPRÁVA“ Škoda Auto museum

ŠKODA Muzeum pro Vás připravilo již sedmý abonentní tematický cyklus. Tentokrát to budou v cyklu podzim/ zima 2014, poprvé v Mladé Boleslavi, tři gospelové sbory z Prahy a černošská zpěvačka ze Spojených Států.

Gospel je hudební styl, vycházející z duchovní hudby amerických černochů. Základem se gospelu staly spirituály, ve kterých černošští otroci reflektovali svou životní situaci. Později, ke konci 19. století, po zrušení otroctví, a začátkem 20.století, se zrodil nový rytmický písňový žánr, jehož cílem je především oslava Boha. Proto je původně gospelová píseň příběhem nebo zážitkem člověka s Bohem. Gospel se stal základnou pro další hudební styly, jako jsou Rhythm and Blues nebo Soul.

Koncerty se konají ve ŠKODA Muzeu v sále L&K Forum při stolkovém uspořádání.

Na tento cyklus opět nabízíme možnost zakoupení abonentní vstupenky za zvýhodněnou cenu. Abonentka zahrnuje vstupné na všechny čtyři koncerty a je přenosná.

Cena abonentky: 700,- Kč

Cena jednotlivého vstupného: 190,-

Zvýhodněné jednotlivé vstupné pro mládež do 18 let a ZTP: 95,- Kč

Abonentky budou v předprodeji na pokladně ŠKODA Muzea od 16. 6. do 7. 9., denně od 9 do 17 hod. Poté bude zahájen prodej vstupenek na jednotlivé koncerty.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

ŠKODA Muzeum

Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav

T: +420 326 8 32038

E-mail: muzeum@skoda-auto.cz

Muzeum.skoda-auto.cz

 

Změna programu vyhrazena!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„GOSPEL – EVANGELIUM  JAKO  DOBRÁ  ZPRÁVA“

Gospelsongs – ve sborech i sólově. Lidské hlasy, melodie, harmonie, rytmus – to vše uslyšíte v tomto unikátním jazzově-gospelovém cyklu.

 

Pondělí 22.9.2014  19 hod. - MARANATHA GOSPEL CHOIR

MGC- toto sdružení vzniklo v roce 2005 a od té doby aktivně vystupuje po celé ČR i v zahraničí. Patří mezi největší gospelové sbory u nás. Písně si vybírají od gospelových interpretů z USA (Kirk Franklin, Deon Kipping), i ze severu Evropy, kde je gospel velice populární – třeba z Dánska ( Claes  Wegener, Hans Christian Jochimsen). Na svá vystoupení si zvou sólisty domácí (Petra Vlková, Martin Růža), ale také hosty černé pleti ( Since Jesus Came). Sbor má již vydána dvě live DVD.         www.gospel.maranatha.cz

 

 

 

Pondělí 13. 10. 2014 od 19hod. - ZUZANA STIRSKÁ & FINE GOSPEL TIME

Gospel Time založila Zuzana Stirská v Semaforu v roce 1999 jako první gospelový soubor v ČR. Spirituály a „odlehčený“ gospel představují podstatnou složku repertoáru, ale prezentují i jiné hudební styly. Fine Gospel Time má až 20 členů. Cílem tohoto společenství je pobavit publikum, a to jak hudebně, tak celým pojetím koncertu. Má za sebou hodně televizních vystoupení. Životní příběh Zuzany Stirské byl vyprávěn v pořadu „13. komnata“ v České TV. Z množství koncertů po republice stojí za připomenutí ten k výročí založení souboru ve velkém sále pražské Lucerny. Zuzana Stirská a Fine Gospel Time mají na svém kontě již pět vydaných CD.      www.gospeltime.cz