Pamětní medaile a ražby ze zajímavých lokalit v ČR
Z naší produkce
Sluneční hodiny - Karlovy varyražba č. 520Sluneční hodiny - Karlovy vary
unikátní a úžasné umělecké dílo z bronzu a kamene naleznete před Vřídelní kolonádou, směrem do Vřídelní ulice, v místě před vstupem do podzemí. Karlovarské sluneční hodiny jsou zapuštěny do země a gnóm tvoří sám člověk, který do hodin vstoupí.
pokamenělá růže Vřídelní kolonádapokamenělá růže Vřídelní kolonádaražba č. 519pokamenělá růže Vřídelní kolonáda
Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry. Ve staré části vřídelního podzemí je zprovozněna turistická trasa.
Včelí světVčelí světražba č. 518Včelí svět
Od 1. července 2012 je v budově bývalé školy v Hulicích otevřena unikátní expozice, která představuje hravým způsobem život včelstva. Expozice záměrně vynechává typické muzejnické artefakty, o to víc se soustředí na současné technologie.
zámek Humprechtzámek Humprechtražba č. 517zámek Humprecht
Lovecký zámek Humprecht, který stojí nad Sobotkou, je dominantou kraje a jedním ze symbolů Českého ráje. Byl postaven Italem Carlo Luragem v letech 1666-1668 pro Humprechta Jana Černína z Chudenic.Humprecht je naprosto nezaměnitelný svou odlišností od svých současníků, předchůdců i následníků.
zámek Rosicezámek Rosiceražba č. 516zámek Rosice
Zámek se nachází v městě Rosice, jen 25 km západně od Brna. Stojí na místě bývalého hradu, jehož zbytky se zachovaly uvnitř tělesa zámku. Toto panské sídlo obývaly, budovaly, přestavovaly a žily v něm mimo jiné rody Hechtů z Rosic, Žerotínů, Werdenberků, Hausperských z Fanalu, Ugarte, Sinů.
Nový BydžovNový Bydžovražba č. 515Nový Bydžov
Město Nový Bydžov se nachází asi 27 km západně od Hradec Králové v okrese Hradec Králové. Město se skládá z osmi místních částí – Nový Bydžov, Chudonice, Stará Skřeněř, Nová Skřeněř, Skochovice, Vysočany, Zábědov, Žantov. Žije zde přibližně 6 900 obyvatel.
Zoopark zájezd lemurZoopark zájezd lemurražba č. 514Zoopark zájezd lemur
Rodinná zoo Zoopark Zájezd je na stejnojmenné malé vesnici mezi Kladnem a Prahou, hned vedle Okoře. Chováme takřka 100 druhů exotických a domácích zvířat.
Pražský hrad Jižní VěžPražský hrad Jižní Věžražba č. 513Pražský hrad Jižní Věž
Tato bezmála sto metrů vysoká věž nabízí jedinečný výhled na Prahu. Během výstupu po více než 280 schodech se naskytne i pohled na zvony Svatovítské katedrály.Katedrála sv. Víta na Pražském hradě je největším a nejdůležitějším chrámem v Praze.
   
Přehled české pamětní ražby
Přehled české pamětní ražby
V síti CMQC je vyraženo
521 ks
115 ks
37 ks
27 ks
8 ks
8 ks
8 ks
7 ks
4 ks
Ostatní: 147 ks
Lanovky a vrcholy: 88 ks
Zoo a tématické parky: 88 ks
Zámky: 85 ks
Hrady: 74 ks
Města: 70 ks
Církevní památky: 69 ks
Muzea: 58 ks
Restaurace a pivovary: 41 ks
Památníky: 13 ks
Z cestovatelských kronik našich sběratelů
České Budějovice
80%
 
 
5. srpna 2013, jindrich

České Budějovice

z Hluboke do Budějovíc a na černou věž :-)
 
Zámek BuchloviceZámek Buchlovice Zámek LedniceZámek Lednice Salaš KrajinkaSalaš Krajinka Zámek Hluboká nad VltavouZámek Hluboká nad Vltavou
 

Vítejte na stránkách oficiálních pamětních ražeb CMQC. Najdete zde přehledný katalog pamětních ražeb, ale i mnoho užitečných informací a tipů o zajímavých místech s ražbou CMQC. Budeme rádi, když se budete u nás inspirovat KAM VYRAZIT

Dovolte nám vysvětlit rozdíl mezi pojmy oficiální pamětní ražba, mince, medaile, žeton a ražba. Z počátku naší existence jsme používali slovo mince, pamětní mince, oficiální pamětní mince, případně pamětní „mince“, to vše z důvodu, že jsme se domnívali (někteří se stále domníváme), že slovo mince vystihuje náš záměr vytvářet kvalitní ražený suvenýr v mincovní kvalitě pro turisticky zajímavá místa.

Samozřejmě, že mince musí mít nominální hodnotu a především právo emise mincí na našem území má jen Česká národní banka. Při slově medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za vítězství. Tímto tedy ještě jednou, nerazíme mince, ale oficiální pamětní ražby CMQC.

Další často kladenou otázkou je, co znamená slovo oficiální. V případě oficiálních pamětních ražeb CMQC se jedná o to, že všechny ražby jsou schváleny majiteli, či provozovateli daného místa a jsou na všech místech k dostání přímo na objektu.

V neposlední řadě dostáváme dotazy, co vlastně znamená CMQC. Ve volném překladu jde o zkratku z latinského textu Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, což znamená "společenství vydávající medaili jež ověřuje kvalitu".

 

Závěrem, my razíme, Vy vyražte!

Mička David, Ing. - idatabaze.czDárkové zboží - idatabaze.cz